wtorek, 28 maja 2013

Mamy SUO

Ha!
I nie zawahamy się go użyć!!!
W czwartek zadzwoniła nam pani z MOPS poinformować , że jest decyzja, że uslugi opiekuńcze przyznane i to nawet w jednynej akceptowalnej dla naszego budżetu formie, czyli nieodplatnie.

Rozstąpiło się niebo, rozśpiewały chóry anielskie a cud się stał prawdziwy:)

Jedynie pani było ogromnie przykro, gdyż niestety nie mają dla Antośka terapeuty i muszę sobie znaleźć jakiegoś sama.
To lepsze niż szóstka w totka!!!!
Jeszcze nie wiedziałam jak po naszym preludium z SUO, a dokładniej z panią kierowniczką przejść do wrażliwego tematu nr 2 : czyli chce terapeutę, którego sobie wybrałam dla Antośka i żadnego innego!!!

A tu proszę, problem rozwiązany na poczekaniu.

Tak więc w piątek udałysmy się z p. Gosią do PCK celem dowiedzenia jakaż to teraz czeka nas uwertura biurokratyczna, celem zatrudnienia jej jak osobistą i specjalistyczną usługę opiekuńczą Antulka.

Trzy godziny później umowa cywilno-prawna została spisana, wobec czego antonio od 3 czerwca zaczyna mieć wsparcie w żłobku oraz prywatną terapię domową. He, he , krezus mały:)

Pani Gosia...to nasza p. Gosia, wolontariuszka z Prodeste, która Antosia zna, pracuje z nim w ramach wolontariatu już od lutego , a Antoś uwielbia ją. Do tego stopnia , że byl dziś nawet skłonny odpuścić jazdę autem by tylko iść z p. Gosią:)

A p. Gosię dzielnie będzie wspierać w pracy p. Marlena, nasza Kochana Druga Pani Wolontariuszka, za którą również Antonio szaleje z kretesem.

No dobra. Z nomenklatury i formalności. Godzin mamy 30 miesięcznie. Psychiatra wnioskował o 20 tygodniowo. Nic to ! I tak się będę odwoływać!!! I MOPS już o tym wie, ba, nawet wie dlaczego.
Bo...bo w grudniu MOPS będzie musiał wowczas wystąpić do budżetu centralnego o więcej środków na Antosia.Czyli...co sie odwlecze, to nie uciecze:)

No powiedzcie sami...sielanka!!!

2 komentarze:

 1. Wow, gratulacje???
  Wychodzi na to, że czasami trzeba takie instytucje ciut postraszyć:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej zapoznać z obowiązującym stanem prawnym:)

   Usuń

Pozostaw po sobie ślad. Razem przecież raźniej...